Anne Yanı Beşik Nedir, Nasıl Kullanılır?

Anne Yanı Beşik Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bebeğinizle geçireceğiniz ilk zamanların daha rahat ve konforlu olmasını istiyorsanız bir anne yanı beşik almayı düşünebilirsiniz. Bu türden beşikler anne için de, bebek için de bazı avantajlar sağlıyor. Bebek gece boyunca her an annesinin varlığını hissedip kokusunu alırken, annenin de onu emzirmek vefa kontrol etmek için defalarca yatağından kalkması gerekmiyor.


Bebeğiniz için uzun süre kullanabileceğiniz bir beşik arıyorsanız anne yanı beşikler size cazip gelmeyebilir. Çünkü bunlar bebeğin devamlı yatabileceği bir yatak olarak değil, ilk aylarda annenin bebeğine kolayca ulaşabilmesi için tasarlanmış ürünler. Anne – bebek bağını güçlendirmek açısından da faydalı olmakla beraber, kullanıcı yorumlarına göre ancak bebek 6 – 7 aylık olana kadar kullanılabiliyorlar.Tanınmış markaların anne yanı beşik fiyatları özellikle geniş bir bütçesi olmayan ailelere yüksek gelebilir. Ancak böyle bir beşiği kendiniz yaptırma veya ikinci el bir modelini alma yoluna da gidebilirsiniz. Ayrıca piyasada farklı markaların nispeten uygun fiyatlı alternatifleri de bulunuyor. Fakat nereden alınırsa alınsın beşiğin sağlıklı, sağlam ve güvenli olduğundan emin olmak gerekiyor. Bir marangoza yaptırmayı tercih edenler de bunlara çok dikkat etmeli.


Bebeğinizin ilk aylarda gece boyunca daima yanınızda olması, uyandığı, acıktığı veya bir sıkıntısı olduğu zaman ona hemen uzanabilmeniz gerçekten büyük bir rahatlık. Bu açıdan bakılınca anne yanı yatak modelleri hayatı kolaylaştıran ürünler olarak bazı annelere gayet cazip görünüyor.  Özellikle geceleri çok sık uyanan bir bebeği olan ebeveynler ve doğumdan sonra kısa sürede ayaklanamayan, yataktan kalkmakta zorlanan anneler için avantajlı bir ürün olduğunu da eklemek gerekir. Dikişler veya gebelikten kaynaklanan sağlık sorunları yüzünden hareket etmekte güçlük çeken anneler, bebekleriyle geceleri yerlerinden kalkmadan ilgilenebilmelerini sağlayan bu tip beşikler sayesinde çok rahat edebiliyorlar.Piyasada anne yanı beşiklerin park yatağa dönüştürülebilen, yüksekliği ayarlanabilen, tekerlekleri sayesinde kolayca taşınabilen, müzik ve titreşim sunan birçok modelini bulabilirsiniz. Bu ürünler fiyat açısından da farklılık arz ettiğinden, iyi bir araştırma yaparak bütçenize uygun bir model bulabilirsiniz. Bebeğinizin ilk aylarda gece boyunca hemen yanınızda olması hem rahat, hem de yakınlığınız açısından faydalı olacaktır.

BLOG KATEGORİLERİ
Faydalı BilgilerÇocuk HastalıklarıGenelDekorasyonModa ve Çocuk GiyimiHizmet Noktalarımız