"Oyun Ablası Olmak İstiyorum" Diyenlere Tavsiyeler

Eğitimli oyun ablaları günümüz ailelerinin sıklıkla aradığı personeller arasında yer alıyor. “Oyun ablası olmak istiyorum” diyerek insan kaynakları firmalarına başvuran veya farklı platformlarda ilan veren üniversiteli gençler böylece boş zamanlarını harçlıklarını arttırarak değerlendirme imkanı buluyorlar. Özellikle çocuk bakımı, gelişimi ve eğitimi gibi bölümlerde okuyan veya bu tür bir bölümü bitirmiş olanlar için bu güzel bir iş tecrübesi de oluyor tabii ki.


Oyun Ablası Olmak İçin Gereken Şartlar  • Eğitimli olmak

  • Çocukları sevmek

  • Çocuklarla iletişim kurabilme becerisi

  • Sorumluluk sahibi olmak

  • Çocuğa belli konularda yardımcı olabilmek (Resim veya müzik gibi bir sanat dalıyla ilgili becerilere sahip olmak, yabancı dil bilmek, satranç oynayabilmek, konuşma terapisi yapabilmek, ödevlerin yapılmasına yardımcı olmak vs.)

  • Enerjik, anlayışlı ve sabırlı olmak

  • Düzgün bir diksiyona sahip olmak

  • İyi bir gözlemci olmak

  • Pozitif ve sevecen olmak

  • Bakımını üstlendiği çocukla birlikte çocuğun yaşına uygun oyunlar oynayabilmek, yaratıcı oyunlar ve uğraşılar üretebilme becerisine sahip olmak


Oyun Ablası Olmak İçin Yapılması GerekenlerOyun ablası olmak istiyorum” diyorsanız ve bu işin gerektirdiği şartlara sahipseniz yapmanız gereken şey ilgili iş ilanlarını araştırıp başvuru yapmak ve / veya kendi adınıza ilan vermektir. İnternette iş ilanı verebileceğiniz birçok platform bulabilirsiniz. Ayrıca Damla İnsan Kaynakları ile iletişim kurup özellikleriniz, oyun abisi veya ablası olarak çalışabileceğiniz saatler gibi konularda bilgi verip uygun ailelerle buluşturulmayı talep edebilirsiniz.


Oyun Ablası ÜcretleriOyun ablası ücretleri oldukça değişkendir, zira aileler bu hizmeti haftanın 2, 3 veya 5 iş günü için, sabahtan akşama kadar veya belli günlerde 2 – 3 saat olacak şekilde talep edebilirler. Bazı aileler yurt içi ve yurt dışı tatil ve seyahatler sırasında da kendilerine eşlik edecek bir oyun ablası ararlar. Kimi zaman ebeveynler birlikte birkaç saat için dışarıda olacaklardır ve sadece bu süre boyunca çocuklarının yanında bulunacak birini ararlar. Ücret, çalışma saatlerine ve koşullarına göre aylık, günlük veya saatlik olarak belirlenebilir.


Ücretler üzerinde etkili olan diğer bir unsur da çalışacak olan gencin eğitimi ve donanımıdır.


Oyun Abisi Olarak Da Çalışabilirsiniz


Aileler çocuklarıyla ilgilenmesi için daha çok kadın adayları tercih etseler de özellikle erkek çocukları için oyun abisi arayanlar da mevcuttur. Yukarıda belirtilen niteliklere sahip, üniversitede eğitim almakta olan veya mezun olmuş bir genç erkekseniz siz de oyun abisi olarak iş aradığınızı belirten ilanlar yayınlayabilir veya sizin gibi birini arayan ailelerin ilanlarına başvurabilirsiniz.


 

BLOG KATEGORİLERİ
Faydalı BilgilerÇocuk HastalıklarıGenelDekorasyonModa ve Çocuk GiyimiHizmet Noktalarımız