Bebek Bakıcısı

bebek bakıcısı

 
Bebek bakıcıları için aranılan ilk şart güvenilir ve dürüst bir kişiliğe sahip olmasıdır. Bir bebek bakıcısının aynı zamanda anne ile empati kurarak onun hislerini anlaması da gerekmektedir. Bu şekilde hem anne ile hem de bebek ile daha iyi iletişim kurabilmektedir. Bakıcı adayının sevgi dolu ve bakımını sağladığı çocuğu kendi çocuğu gibi benimsemesi de önemlidir. Deneyimli bir bebek bakıcısı sahip olduğu sorunları ne aileye ne de çocuğa hiçbir şekilde yansıtmaması gerekmektedir. 


Bebeğe Annem mi baksın bakıcı mı?

Bu soru ülkemizde bakıcı konusunda en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Aradaki fark ise şu şekilde açıklanabilir. Anneanne veya babaanne yaş ve jenerasyon farkı ile çocuğun gelişim ve öğrenme sürecinde etkili bir rol oynayamaz. Bu konuda eğitim almış bir bebek bakıcısı ise sahip olduğu eğitim sayesinde daha hızlı bir öğrenme sürecini çocuğa aşılamaktayız. Aynı zamanda bebek bakıcıları bebeklerin sağlık durumlarını da daha iyi yönetebilmektedir.

Bebek bakıcısı tutmak için bebeğin yaşının önemi bulunmamaktadır. Örneğin yeni doğan bebeğin bile bebek bakıcısı ile büyüme sürecine girmesi hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Bu zamanı belirlemek ise tamamen ailenin talebi belirlemektedir. Annenin bebeğe bakmasını engelleyen yoğun bir iş temposu bulunmuyorsa olabildiği kadar uzun süre ona bakması, bebeğin fiziksel ve zihinsel tüm gelişim sürecini birlikte yaşaması daha faydalı olacaktır. Annenin işe başlama zorunluluğu var ise mutlaka profesyonel bir bebek bakıcısı bulması gerekmektedir.

Bebekler için uzman bebek bakıcısı bulan Dadiniz.com ile yardımcılar bulmanız size birçok fayda sağlar. Öncelikle adayların daha önceden nasıl bir eğitim aldığını, hangi referanslara sahip olduğunu, karakter özelliklerini hızlı bir şekilde öğrenerek güvenilir bir şekilde en uygun bebek bakıcısı adaylarını bulmanız mümkün olmaktadır.

Doğru bakıcıyı seçmek için istek ve ihtiyaçlarınızı açık ve net olarak belirlemeniz gerekmektedir. Öncelikle yapacağınız hazırlık sürecinde bir bakıcıdan beklentilerinizin ne olacağını, hangi görevleri üstleneceği, size nasıl yardımcı olacağını ve aylık olarak ayıracağınız bütçeyi belirlemeniz gerekmektedir.

Dadiniz.com bebek bakıcı adaylarına ulaşmak için 0212 232 21 23 numarasından bize ulaşabilirsiniz.