Gölge Öğretmen

gölge öğretmen

Davranış açıları bakımından, iletişim kopukluğu, grup içi iletişim sorunları, öğrenme ve uygulama becerileri tam olarak gelişmemiş küçük bireylerin tüm temel ve günlük ihtiyaçlarını gidermesinde yardımcı olan eğitimli kişilere Gölge Öğretmen adı verilmektedir.

Gölge öğretmen sıfatını taşıyan kişilerin üniversitelerin okul öncesi eğitim, çocuk gelişimi, ana okul öğretmenliği ve psikoloji dallarından en az 1 tanesinin eğitimini tamamlaması gerekmektedir. Gölge öğretmenin amacı bu zorlu süreç içerisinde aile bireyleri ile bir olarak çocuğun bağımsızlığının kazandırılması ve ihtiyaçlarını kendi karşılayacak duruma gelmesidir.

Gölge Öğretmenlerin Çocuklara Faydaları;

Yetkili öğretmenler aynı zamanda çocuk açısından doğrudan veya dolaylı yoldan doğabilecek tüm zararlara engel olmaktadır. Bu hizmetin faydaları ise çocukların kişisel özelliklerinin ön plana çıkması, sosyal bir birey olarak yetişmesi, yeterli öz güvenin sağlanması ile maksimum fayda sağlamaktadır.

Yeni bir tanım olarak anılan Gölge öğretmen, bu vasıflı personelleri arayan kişiler için yabancı bir deyim olmasa da ilk defa duyanlar yeni haberdar olabilir. Genellikle gölge öğretmen personellerimiz 18-35 yaş arasında oluyor.

Özellikle çocukların gelişim süreçlerinde yaşadıkları soyutlanmanın önüne geçmek amacı ile yardım alacağınız Gölge öğretmenler grup oyun çalışmalarında da çocuklara yardımcı olarak onları da bir takım görevler vererek nitelendiriyor.

Ülkemizde gölge öğretmen kavramı değişmese de gelen taleplerin birçoğunda güven sorunu yer almaktadır. Deneyimli ve uzman kadromuz içerisinde yer alan Gölge öğretmenler başvuru süreçlerinde sabıka kaydı, sağlık durumu, sigara kullanma alışkanlıkları, psikolojik durum, hal ve hareketler gibi birçok kıstas göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir.

Dadiniz.com ekibi olarak Gölge öğretmen ihtiyaçlarınızda öncelikle istekleriniz incelenerek en uygun aday başvurularını yönlendirmektedir. Ofisimizde birlikte bir görüşme yaptıktan sonra sizin tarafınızdan olumlu şekilde değerlendirilen adaylar ile başlamanız hem sizin hem de çocuğunuz açısından daha yararlı olacaktır.

İletişim için 0212 232 21 23 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.