Engelli Çocuk Bakıcısı

Çocukların zihinsel veya fiziksel engelli durumu olmasına karşın eğitimi hız kesmeden devam etmelidir. Genellikle bu tarz durum veya gelişmelere depresyon, korku, sinir gibi davranışlar ile yaklaşılması çocuğa daha da fazla zarar verecektir. Çocukların günlük yaşantısında ihtiyacı olan tüm yardımı ise engelli çocuk bakıcısı kişiler tarafından alması mümkündür.

Engelli çocuk bakıcısının aile içerisindeki görevi ise çocukların eğitim sürecini daha hızlı, etkin ve kaliteli şekilde tamamlamasına yardımcı olmaktır. Çocukların bu durumu hayatları boyunca sürdüreceğini unutmayarak onlara maddi manevi tüm destekler sağlanmalıdır. Engelli çocukların öğrenme, uygulama ve alışkanlık edinme süresi diğer çocuklara nazaran kat ve kat fazladır. Engelli çocuk bakıcısı ise işte tam bu noktada sizlerin karşısına çıkmaktadır.

Zihinsel engele sahip çocuklara bir seferlik eğitim sürecinde aktarılması gereken bilgiler aktarılamaz. Bu nedenle engelli çocuk bakıcısı personellerin sabırlı ve istikrarlı çalışmalar sürdürdüğü bir gerçektir. Aynı zamanda çocukların toplumdan dışlanmaması, gezdirilmesi, diğer çocuklar ile iletişim kurması da engelli çocuk bakıcısı görevleri arasındadır. Çocuğun varsa yeteneklerinin keşfedilmesi ve ortaya çıkarılması, geliştirilmesi sayesinde özgüveninin arttırılması da sağlanır.

Eğitimli ve uzman engelli çocuk bakıcısı personelleri ile Dadiniz.com sizlere çocuklarınızın ihtiyaçlarına uygun dadılar bulmakla görevlidir. Engelli çocukların öğrenim mekanizması da farklı çalışmaktadır. Örneğin sizin öğretmek istediğiniz şeyleri değil kendi merak duyduğu konularda bilgileri öğrenmesi daha hızlı gerçekleşir.

Bedensel veya fiziksel engeli bulunan çocukların da yaşama hazırlık sürecinde profesyonel bir destek alması daha verimli sonuçlar sunacaktır. Dadiniz.com yatılı/tam zamanlı, genç/orta yaşlı, ikameti yakın/uzak gibi birçok kriteri sizlerin belirlemenizin ardından isteklerinize uygun CV’leri havuzundan bularak sizlerle bağlantı ve görüşme süresini sağlar.

Görüşmenin ardından iki tarafın anlaşması ile aktif olarak çalışmaya başlar. Engelli çocuklarınız için profesyonel bir engelli çocuk bakıcısı arayışı içerisinde iseniz 0212 232 21 23 numarasından veya iletişim formu üzerinden bizimle irtibat kurabilirsiniz.