Demans Hasta Bakıcısı

demans hasta bakıcısı

Demans hastalığı halk arasında Alzheimer olarak bilinen hastalığın bir türüdür. Ülkemizde 80 yaşını doldurmuş her 5 bireyden birinde mutlaka Demans hastalığı görülmektedir. Kişilerin günlük yaşantıda bazı durumları, haberleri ve gelişmeleri unutmaları gayet normaldir. Demans vakaları ise günlük yaşamı tamamen etkileyecek seviyede bir unutkanlık yaşamaktadır. Hastalar konuşabilme, düşünme ve hafıza yeteneklerini giderek kaybetmektedirler.

Demans hastaları için özel bir bakım gerekmektedir. Hastaların günlük olarak yapacağı küçük işleri dahi yerine getirememesi bu hastalığa bağlıdır. Demans hastaları için özel olarak nitelikli personeller bulunmaktadır. Bu personellere ise Demans hasta bakıcısı denilir.

Demans hasta bakıcısı hizmeti almanın faydaları,

- Bireyin tüm temel ihtiyaçlarına yardımcı olması,
- Hafıza güçlendirme teknikleri ile eğitilmesi, 
- Aile bireyleri ile iletişimin güçlendirilmesi ve aile kavramının korunması,

Demans hasta bakıcısı ihtiyaçlarına özel bir hizmet sunan Dadiniz.com, hastalara özel bir bakıcı portföyü ile hizmet sunmaktadır. Dadiniz.com ile iletişime geçtiğinizde sizlere uzman CV kaynağı içerisinden Demans hasta bakıcısı başvurularını seçerek isteklerinize uygun olup olmadığını belirler. Ardından uygun olan kişiler ile birebir görüşme yapılması sağlanır.

Görüşme esnasında Demans hasta bakıcısı talep eden aile isteklerini ve beklentilerini dile getirir. Hasta bakıcısı tarafından da uygun görüldüğü takdirde anlaşma sağlanır. Kimsenin böyle bir ihtiyaç duyması istenilmez fakat bu gibi durumlarda karşı karşıya kaldığınızda Dadiniz.com alanında uzman insan kaynakları yöneticileri ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Demans hasta bakıcısı konusunda taleplerinizi iletmek için 0212 232 21 23 ü aramanız yeterlidir.